Edukacja dzieci z autyzmem – Sztum – przedszkole przyszłości

Od lat specjalizujemy się w terapii i edukacji dzieci z autyzmem. Wyróżnia nas wykwalifikowana kadra terapeutyczna. W ramach dzielenia się naszą wiedzą organizujemy szkolenia dla:

• nauczycieli,
  • psychologów,
  • pedagogów,
  • pedagogów specjalnych,
  • terapeutów SI,
  • logopedów.

Są przeznaczone zwłaszcza dla osób pracujących z dziećmi dotkniętych autyzmem i zespołem Aspergera.

Nie zapominamy również o rodzicach i rodzinach dzieci autystycznych i wymagających szczególnej opieki, gdyż niezwykle ważne jest, aby terapia była prowadzona kompleksowo, nie tylko w placówce, do której dziecko uczęszcza, ale także w domu.

Edukacja dzieci z autyzmem powinna rozpocząć się już na etapie przedszkolnym. Chociaż jest to kwestia indywidualna i decyzję podejmują rodzice, warto zadbać o prawidłowy rozwój dziecka jak najwcześniej. Ważna jest zarówno profesjonalna opieka w domu, jak i ta oferowana przez wykwalifikowaną placówkę edukacyjną. Jeśli zastanawiają się Państwo czy zapisanie malucha do przedszkola, które zajmuje się edukacją dzieci z autyzmem na tak wczesnym etapie jego rozwoju, ma sens, zachęcamy do skorzystania z porad naszych specjalistów. Przedstawią oni Państwu wszystkie za i przeciw oraz doradzą czy Wasze dziecko jest gotowe stawić czoła nowym wyzwaniom.

Szkolenie do pracy z dziećmi z autyzmem

W naszej placówce prowadzone są cyklicznie szkolenia do pracy z dziećmi z autyzmem. Dzięki nim rodzice i nauczyciele mogą zdobyć cenną wiedzę na temat zachowań i postępowania z podopiecznymi, którzy zmagają się z tym problemem. Zachęcamy do udziału w szkoleniach naszych specjalistów, aby mogli poszerzać swoją wiedzę, aktualizować ją i wzbogacać o nowe metody pracy z dziećmi autystycznymi.

Autyzm u dziecka – co o nim wiemy?

Dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu mają trudności w zakresie nawiązywania i podtrzymywania interakcji społecznych, komunikowania się oraz aktywności, zachowań i zainteresowań – stają się one ograniczone, powtarzalne i stereotypowe. Przyczyny tego zaburzenia nie zostały dotąd poznane, wiadomo jednak, że etiologia obejmuje działanie wielu czynników, prawdopodobnie zróżnicowanych w przypadku poszczególnych osób. Autyzm u dziecka może objawiać się na różne sposoby. Ważna jest tutaj Państwa czujność i zauważenie pierwszych symptomów niepełnosprawności.

Dzieci z autyzmem żyją jakby w swoim własnym świecie. Często trudno jest do nich dotrzeć, przez co pojawiają się problemy wychowawcze. Jeśli chcą Państwo ich uniknąć i zauważacie u swojej pociechy niestandardowe zachowania, zachęcamy do rozmowy z naszymi nauczycielami i psychologami. Z pewnością doradzą Wam, jak postąpić, aby ułatwić dziecku kontakt z rzeczywistością i otaczającym je światem.