Szkolenie do pracy z dziećmi z Aspergerem – przedszkole Sztum

Organizujemy szkolenia do pracy z dziećmi z Aspergerem – Sztum. Uczestniczą w nich nasi pedagodzy, którzy stale poszerzają swoje kompetencje i kwalifikacje zawodowe. Dzięki kursom mogą zapoznać się z cechami charakterystycznymi podopiecznych z tą niepełnosprawnością i nauczyć się, jak z nimi postępować. Ze szkoleń do pracy z dziećmi z Aspergerem mogą skorzystać:

• nauczyciele,
  • psychologowie,
  • pedagodzy,
  • pedagodzy specjalni,
  • terapeuci SI,
  • logopedzi.

Zapraszamy także rodziców naszych podopiecznych. Kursy prowadzone są w sposób przystępny dla każdego odbiorcy.

Edukacja dzieci z Aspergerem

Na co dzień zajmujemy się edukacją dzieci z Aspergerem i autyzmem. Dbamy o to, aby każdy przedszkolak rozwijał się prawidłowo i w swoim tempie. Dajemy im poczucie akceptacji, które jest kluczowe w terapii tego zaburzenia. Pomagamy dzieciom zintegrować się z otoczeniem i rówieśnikami. Prowadzimy ćwiczenia integracji sensorycznej i spontanicznych aktywności. Dbamy o prawidłowy kontakt wychowanków ze światem zewnętrznym.

Zespół Aspergera u dziecka

Zespół Aspergera u dziecka może mieć różne przyczyny i objawy. Najczęściej pojawia się między 3 a 8 rokiem życia i jest częściej diagnozowany u chłopców niż u dziewczynek. Dziecko cierpiące na tą niepełnosprawność wykazuje:

• trudności w kontaktach z otoczeniem,
  • problemy z komunikacją interpersonalną,
  • trudności w prawidłowej mowie,
  • zafascynowanie schematami,
  • trudności z koordynacją ruchową,
  • zaburzenia sensoryczne.

Przyczyny zespołu Aspergera nie zostały dotąd jasno sprecyzowane. Upatruje się ich w czynnikach genetycznych i psychogennych.